Komiksy

Komiksové počátky

Své první komiksy jsem nakreslil v období, kdy jsem docházel na základní školu. Četl jsem tehdy Čtyřlístky a napadlo mě, že bych chtěl také tvořit vlastní seriál. Některé postavičky jsem si vypůjčil z videoher. Tehdy jsem ještě neuměl moc dobře kreslit, ale bavilo mě to, tak jsem nepřestával. Rex tehdy ještě ani neměl jméno. Byl to prostě "Pejsek".

Ukázky naleznete na původním webu:

Staré komiksy

Když jsem se naučil trochu lépe kreslit, rozhodl jsem se, že začnu nanovo. Hlavního hrdinu jsem konečně pojmenoval. Tato krátká komiksová série však stále obsahuje postavy, které jsem si vypůjčil z videoher, proto jsem jí brzy zavrhl.

Ukázky naleznete na původním webu:

Nejnovější komiksy

Na střední škole jsem pochopil, že bych si měl raději vymyslet postavičky vlastní, pro případ, že bych chtěl příběh někdy publikovat. Vznikli tak Šaryk, Dračoun a Kiki. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že opět začnu nanovo.

Ukázky naleznete níže na této stránce...

Rexovi první přátelé

Rex na základní škole neměl přátele. Procházel tam šikanou. Vše se ale změnilo v den, kdy potkal Dračouna se Šarykem. Zdá se, že někdo jejich setkání dopředu naplánoval. Dostali totiž velmi podezřelé pozvánky.

Modrý krystal

Rex se odstěhoval k novým přátelům. Jeho učitel - profesor Liška potřebuje vyzkoušet stroj času, který sestrojil. Nabídne Rexovi s kamarády, že když se k němu připojí, ukáže jim druhohorní éru. Cesta časem proběhne bez potíží. Výlet však zkomplikuje dinosaurus, který stroj času profesorovi ukradne. Mezitím, co se profesor snaží získat stroj času zpátky, Rex s přáteli naleznou modrý krystal a opuštěné dinosauří hnízdo s vejci. Z vajec se vylíhnou mladí tyranosauři a během chvíle se objeví i jejich máma. I když je nejprve od svých mláďat vyžene, ukáže se následně, že Rexovi a přátelům ublížit nechce. Přesto ale potřebuje něco ulovit, aby mláďata nakrmila. Rex zjistí, že jí díky krystalu rozumí, a tak se s ní dohodne, že jí s přáteli mláďata pohlídají, aby mohla odejít na lov. Objeví se ale další hladový tyranosaurus, který při lovu ohrozí ji i její mláďata. Rex však odmítne pouze přihlížet a vyzve nepřítele k boji.

Náš ještěří přítel

Nepřátelský tyranosaurus na Rexe zaútočí. Rex je však daleko mrštnější než obří dinosaurus. S pomocí přátel se mu daří útočícímu dinosaurovi unikat a odlákat ho dál od tyranosauří rodinky. Když už to vypadalo, že hladovému dravci utekli, nečekaně je překvapí, chytí Rexe za oháňku, nadhodí si ho do vzduchu nad hlavu a otevře pod ním tlamu, aby ho mohl snadněji spolknout. V tu chvíli se modrý krystal rozzáří a promění Rexe v tyranosaura. Zaskočený útočník už nestihne uhnout a Rex mu spadne na hlavu. Šaryk s Dračounem utečou, protože změněného Rexe (T-Rexe) nepoznají. Profesor Liška se vrací s nalezeným strojem času a setkává se s T-Rexem. Nejprve se vyděsí, ale později pochopí, kdo to ve skutečnosti je. Společně naleznou Rexovy kamarády, Rex zjistí, jak se změnit zpátky ve psa a poté se všichni vrací domů.

V této epizodě může být trochu matoucí, že se na chvíli objeví druhý Rex. Jedná se o budoucího Rexe, který také přicestoval časem, jen z pozdější části příběhu.

Kiki poprvé na scéně

Jednostránkový komiks, kde se poprvé objevuje Šarykova sestra Kiki, které jsem později změnil jméno. (Nyní se jmenuje Sára).

Kiki/Sára se vrací od rodičů z týdenních prázdnin a jak už tomu běžně bývá, rodiče jí na cestu něco málo přibalí.

Rex na druhou

Nedokončená kapitola, kterou jsem svojí komiksovou tvorbu přerušil. Pravděpodobně na ní ani nikdy nenavážu, protože jsem začal psát další verzi Rexe a přátel formou psaného textu.

Po návratu z druhohor je Rex unavený a spí několik dní. Když se konečně probudí a uvědomí si, že jejich cesta do druhohor nebyla jen sen, zjistí, že najednou dokáže chodit po zadních nohách bez použití předních. Po chvíli se však začne nekontrolovaně znovu přeměňovat v dinosaura, a tak ho musí kamarádi urychleně dostat ven z domu. Po kompletní proměně T-Rex usne na zahradě. Tentokrát spí už jen pár hodin. Po probuzení zjistí, že leží venku a že zde kromě Šaryka s Dračounem je ještě nějaká dívka - Šarykova sestra, která se vrátila od rodičů. Ke svému překvapení zahlédne ale i sám sebe. 

Opět se jedná o Rexe z budoucnosti, tentokrát ale méně vzdálené. 

Ukáže se totiž, že se musí znovu vrátit v čase a prožít ten den znovu od začátku. Přeskočením v čase do doby, ve které už jednou byl se však příběh trochu zamotává.

Je tedy opět ráno a Rex znovu potkává Dračouna, Šaryka a předchozího Rexe, kterého právě oba dva kamarádi vyvedli z domu, aby se mohl bez větších škod nekontrolovaně proměnit a poté usnout. Má tedy nyní příležitost zjistit, co se dělo v době, kterou jako dinosaurus prospal. Seznamuje se tak s Šarykovou sestrou, která zrovna přijela. Prohlíží si z blízka sebe jako spícího dinosaura a zůstává až do jeho probuzení. Poté ho vyzve, aby se vrátil v čase. Mladší Rex ho poslechne a tím se časová smyčka uzavře.