O mně

Moje činnosti a dovednosti

Nejzajímavější profese

Vlastní projekty

Vyzkoušel jsem si

Kdo jsem

Jmenuji se Lukáš Hörmann. Vystudoval jsem SPŠ stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě, ale vydal jsem se spíše cestou 3D grafiky, která mi byla bližší než stavebnictví. 

Mezi lety 2021 a 2024 jsem se jí věnoval i profesně u zaměstnavatele, kterému jsem v programech Blender 3D a Unity připravoval modely jeho klientů (většinou architektů) pro prezentaci ve VR. Nyní jsem na volné noze.

Ve volném čase jsem během svých školních let pracoval na své vlastní komiksové sérii Rex a přátelé. Rád tvořím pro děti, nicméně v současnosti již na dalších komiksech nepracuji, ale příběh přepisuji do knižní podoby.

Také se lehce věnuji sportu, ale vzhledem k tomu že na skupinové sporty jsem byl vždy nešikovný, raději navštěvuji posilovnu.

Ve volném čase se také věnuji práci v Blenderu 3D, kde se snažím postavičky z komiksů převézt do 3D podoby, abych je mohl později využít např. pro tvorbu dalších komiksů, nebo animovaného seriálu, který byl vždy mým životním snem.

Moje vize

Rád bych svým příběhem lehce přispíval k protidrogové prevenci u dětí a rád bych v něm čas od času poukázal na ryzika spojená s návykovými látkami. Také bych se rád lehce dotkl problematiky domácího násilí (prostřednictvím Rexových matných vzpomínek na nevlastního otce), která s tím může často úzce souviset. Také chci v příběhu zdůraznit důležitost chrakterových vlastností, jako je například odvaha, přátelství, spolehlivost, trpělivost apod. Tyto vlastnosti jsou v příběhu klíčové pro získávání dočasných nadpřirozených schopností hlavních hrdinů.